Zapach dla biur i firm

 

Przyjemny zapach jest bardzo dużo bardziej pożądany niż zapach brzydki, nieładny. Ludzie preferują ładne zapachy. Nie bez przyczyny używają pachnących kosmetyków, perfumują się. Pragną pachnieć ładnie. Ładny zapach pożądany jest również w miejscach, w których spędzamy czas. Zapach do domu to coraz w ogromnej liczbie przypadków stały detal cotygodniowych zakupów. Odświeżacze do toalet, odświeżacze zapachowe do pomieszczeń, olejki zapachowe czy aerozole odświeżające gwarantują ładny zapach w zależności od sytuacji.

Branża kosmetyczna stosując ludzką skłonność do ładnych zapachów usiłuje wyposażyć rynek w produkty spełniające nasze oczekiwania, Zapach do domu, odświeżacz powietrza do samochodu czy zapach do biura musi być przyjemny i trwały. Człowiek lubi, kiedy na każdym kroku ładnie pachnie. Nasze przywiązanie do zapachów stosuje się również w handlu, o czym ewentualni klienci sklepów nie posiadają pojęcia. W większości wypadków praktyki takie stosowane są przez właścicieli tych największych sklepów, marketów i hipermarketów. O ile w sklepie ładnie pachnie chlebem czy nie dlatego, ze akurat je dostarczono. Ten ładny, właściwie kojarzący się zapach to działanie celowe. Miłe skojarzenia powoduje, że choć czegoś nie potrzebujemy, pójdziemy to kupić. To nic innego jak tak zwany aromamarketing. To technika manipulowania podświadomością ludzką, bodźcowym działaniem na nią. Gdy to człowiek podejmuje decyzje nie dlatego, ze tak planował, ale pod wpływem chwili, impulsu. Aromamarketing to nic innego jak strategia handlowa mająca na celu jak największą sprzedaż. Strategia, która działa, bo człowiek lubi ładne zapachy.

Więcej informacji: zapach do biura.

One comment

  1. Ola napisał(a):

    Cieszę się, że znalazłam ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym przedmiotem jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.