Wypalanie DPF

Samochody z silnikami diesla mogą być zanieczyszczone przez cząstki stałe z paliwa i jest to w pełni normalna sytuacja. Silniki te są tak utworzone, aby wypalać te cząstki stałe, niemniej jednak jest to możliwe jedynie i jedynie w przypadku, kiedy w silniku zamontowany jest adekwatny filtr. Wypalanie filtrów cząstek stałych jest częstym zadaniem warsztatów mechanicznych, które odwiedzają osoby posiadające samochody z silnikami diesla i równocześnie eksploatujące je w sposób nieco inny niż zalecany.

Samochód z silnikiem diesla powinien na prawdę dużo jeździć na długich trasach, a nie zawsze tak jest. Cząstki stałe z paliwa zwyczajnie nie mogą się wystarczająco dobrze wypalić, a przez to osadzają się na silniku samochodu. Taka sytuacja jest niewskazana, dlaczego, że doprowadza do zniszczenia silnika. Zanim się to jednak stanie, zniszczeniu ulega sam filtr cząstek stałych. Wypalanie fap a także filtrów dpf odbywa się w trakcie jazdy. Kiedy prowadzimy samochód na dłuższej trasie, cząstki stałe są po prostu wypalane przez nagrzewający się silnik. Jeżeli już trasa nie jest wystarczająco długa i silnik nie może się mocno rozgrzać, nie wypali cząstek, wyłącznie osadzą się one na silniku i będą powodowały dalsze problemy. Stąd też tak ważne jest, ażeby nabywać samochód z silnikiem diesla tylko i tylko wtedy, kiedy często i na prawdę dużo jeździmy. W innej sytuacji byłoby to dla nas po prostu nieopłacalne. Nie zaoszczędzilibyśmy na paliwie, dodatkowo koszty generowałyby rozmaite naprawy silnika i innych podzespołów. W takiej okoliczności lepszym wyborem byłby samochód z silnikiem benzynowym.

Polecamy: wypalanie dpf.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.