Wygodne i bez wychodzenia z domu – otwórz konto przelewem

Nabywcom już nie wystarczy fakt, że mogą założyć konto przez stronę internetową banku. W ogromnej liczbie przypadków samo otwarcie następuje przez stronę internetową, jednak żeby zdobyć pełną funkcjonalność klient musi podpisać umowę z bankiem, w dużej liczbie przypadków w egzystencji kuriera.

W całości inne jest konto bez kuriera, do którego otwarcia nie jest konieczne spotkanie z kimś, kto prześle dokumenty, zweryfikuje naszą tożsamość spisując dane z dowodu osobistego , a ponadto potwierdzi podpisanie dokumentów. Nowoczesne banki proponują swoim nabywcom: otwórz konto przelewem.

Jak to można funkcjonuje? Początek jest dokładnie taki sam jak w przypadku otwierania kont w bankach z udostępnioną obsługą internetową. Klient zakłada konto, podaje swoje podstawowe dane, wyraża różnorodne potwierdzenia, w tym na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie przez bank wiadomości, po czym otrzymuje na podany adres mailowy albo SMS-em dane, potrzebne do zalogowania na konto internetowe.

Niektóre banki pozwalają na zalogowanie dopiero po podpisaniu dokumentów, ponieważ specjalny kod do logowania do usług bankowości internetowej wchodzi w skład dokumentów, przesłanych przez bank kurierem. Skoro tutaj nie ma przesyłania dokumentów, klient musi się zweryfikować w inny sposób. Wystarczy, że z innego konta w innym banku, które jest założone na niego, dokona przelewu na jakąś kwotę i w ten sposób zweryfikuje swoje dane oraz uruchomi własne nowe konto. Konto bez opłat, co przy nieustająco wprowadzanych opłatach bankowych, posiada oczywiście dla kontrahentów bardzo duże znaczenie.

Sprawdź: otwórz konto przelewem.

One comment

  1. EwelinaZawi napisał(a):

    Ciekawie przygotowany tekst, który jest bardzo pomocny. Gratuluję pomysłu.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.