Wycieczka czy pielgrzymka?

Wyjazdy turystyczne mogą mieć różny charakter i choćby najczęściej kojarzy się je z wycieczkami czy wczasami, to okazuje się, że biura podróży organizują także pielgrzymki. Pielgrzymka to piesza wycieczka do określonego miejsca. Ale nie tylko.

Pielgrzymka może być pielgrzymka rowerową, a dosłownie autokarową. Szczególnie wtedy, jeśli miejsce docelowe jest bardzo daleko. Biuro podróży Wrocław w wielu przypadkach przykładowo przeprowadza pielgrzymki, czyli wyjazdy do Ziemi Świętej. Miejsce to ma znaczenie i dla ludzi religijnych i takich, które po prostu są ciekawe świata. Pielgrzymka z biurem podróży to nic innego jak przygotowany eskapada turystyczny. Ma on w każdym momencie określony termin, listę uczestników i plan przebiegu. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest planowana dużo wcześniej, żeby biuro podróży miało czas znaleźć na taki wyprawa chętnych. Dla sporo osób tak zorganizowany eskapada jest główną okazją do tego, żeby takie miejsce odwiedzić. Na swoją rękę mało kto zdecydowałaby się na taką wycieczkę, bo kosztuje to zbyt sporo zachodu i starań. Z biurem podróży jest po prostu wygodniej. Oczywiście pielgrzymki mogą mieć także bardziej tradycyjny charakter. Zwykle lato jest takim nierzadko, kiedy przeprowadza się tradycyjne pielgrzymki z Wrocławia i innych miast w Polsce. Wówczas miejscem docelowym jest Częstochowa. Miasto kultu Maryjnego. W takich wypadkach pielgrzymki przygotowywane są przez kościoły i to księża zajmują się organizacją takiej wycieczki, takiej pielgrzymki. Co roku do Częstochowy docierają w ten sposób miliony pielgrzymów.
Źródło informacji: pielgrzymka do ziemi świętej.

One comment

  1. Tokamoka napisał(a):

    Bardzo ciekawy tekst, warto go udostępniać.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.