Wspomaganie kierownicy

Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego jest bardziej ekonomiczne niż wspomaganie hydrauliczne. Zbudowane 20 lat temu wspomaganie elektryczne pomaga nam zaoszczędzić czas i środki finansowe.
Zespół elektronicznego wspomagania kierownicy składa się z urządzenia sterującego, silnika, czujnika momentu obrotowego i czujnika prędkości jazdy naszego samochodu.

Na desce rozdzielczej pojazdu można zauważyć kontrolkę, która jest dodatkowym elementem i ma za zadanie informować nas o wszelkich nieprawidłowościach w działaniu wspomagania kierownicy.
Przykładowymi markami, których niektóre samochody mają elektryczne wspomaganie sa kia czy hyundai. Wspomaganie kia jest lekki, dzięki czemu zmniejsza się koszt do produkcji tych pojazdów. Awarie wspomagania kierowniczego zdarzają się relatywnie rzadko, ale stanowią one zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu. Wspomaganie kierownicy kia jest używane przy każdej jeździe autem i trzeba dbać o czystość układu, ponieważ jest on narażony na działanie czynników umiejscowionych na zewnątrz, takie jak rdza czy woda. Podczas zbyt długiego i częstego skręcania kierownicą wspomaganie układu kierowniczego może się przegrzać. W trakcie uszkodzenia możemy usłyszeć niepokojące odgłosy w maglownicy lub zauważyć blokadę kierownicy, albo za duży luz. Z maglownicy może być też wyciek. Powinno się się wówczas udać do mechanika.
Gdy nastąpi awaria możemy korzystać z regeneracji maglownicy. Możemy także wymienić ją na nową. Jest to niestety droższy proces niż regeneracja, przy której możemy otrzymać identyczny rezultat.

Warto zobaczyć: wspomaganie kia.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.