Wspaniała sztuka uliczna

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to z całą pewnością jeden z najlepszych sposobności na ozdobienie brzydkich bloków oraz murów, które już dawno przeżyły własne zdecydowanie najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się również coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu znacząca większość osób uważała murale za akt wandalizmu oraz dodatkowo niszczenia czyjejś własności. Aktualnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają dosłownie specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie bardzo ważne dzieła sztuki ulicznej. Jeśli więc poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku albo muru, to warto zainwestować swoje środki finansowe w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest oczywiście zbudowanie koncepcji , a ponadto projektu danego muralu, by pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest z całą pewnością łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi wytworzyć swoje niepowtarzalne dzieło, niemniej jednak z drugiej strony musi działać w zgodzie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą możliwość swobody, jednak uwzględniając kilka istotnych kwestii. Każda sztuka powinna przede wszystkim łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto zatem upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo nieodporne lub dosłownie obraźliwe dla Mieszkańców polski. Nie każdy z nas zrozumie mural przedstawiający postacie święte na budynku starego bloku uznając to za łatwą profanację symboli religijnych.
Więcej: malowanie murale.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.