Własny sklep – o czym warto pamiętać?

 

Samo posiadanie sklepu internetowego na nieszczęście nie wystarczy – potrzeba jeszcze ciekawych produktów w niskich cenach, odpowiedniego marketingu, oraz oprawy wizualnej zachęcającej do kupna. Ażeby sklep zaczął przynosić prawdziwe zyski przedstawię wiele krótkich wskazówek:

  1. Pamiętaj o stabilności – dobry serwer pod sklep to kluczowe wymaganie. Mimo cierpliwości, oczekiwanie po mniej więcej 30 sekund na załadowanie strony jest nie do zniesienia. Gorsze mogą być już wyłącznie błędy spowodowane pracą serwera. Inwestycja w świetny jakościowo serwer zwraca się z nierzadko, pomimo, iż zwykle tego nie zauważamy.
  2. Nieskomplikowane płatności zachęcają do kupna – jeżeli produkt możemy kupić jedynie wykonujac kilka kliknięć, znacznie bardziej jesteśmy chętni do kupna. Na prawdę istotna jest tutaj integracja dotpay – otóż dzięki niej formularze przelewu są wypełniane automatycznie na odpowiednią kwotę – oszczędza to czas klienta, a płatność jest szybciej odnotowana.
  3. Pozycjonowanie – wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest dosłownie niezbędna do ściągnięcia ruchu na swoją stronę. Przed rozpoczęciem działań pozycjonerskich, należy sprawdzić (chociażby przez propozycje słów kluczowych Wyszukiwarkę Adwords), które słowa kluczowe przyniosą najwięcej ruchu.
  4. Social Media – Rozwijanie własnego brandu poprzez działania promocyjne na portalach społecznościowych to wręcz obowiązek. Zastanówmy się – ludziom lajkującym naszą stronę automatycznie wyświetlają sięnasze posty – praktycznie darmowa reklama! Dobrze skonfigurowana, dopasowana do odpowiedniej grupy docelowej przyniesie dużo ruchu na stronę, a co za tym idzie wielu klientów.
  5. Bezpieczeństwo dla użytkowników – w dobie przekonania o wszelkich podsłuchach i wyłudzeniach informacji jest to bardzo ważna sprawa. Możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszych użytkowników zakupując dobry certyfikat ssl, zaawansowanie szyfrujacy połączenie na linii klient-serwer.

Wymienione przez nas porady sa tylko początkiem (aczkolwiek bardzo istotnym) przekonania użytkowników do zakupu w naszym sklepie. Polecam jednakże skupić się na podstawach, ponieważ na dobrym fundamencie wybudujemy stateczne źródło zarobku.

Inne informacje: sklep.betterment.pl.

One comment

  1. MonikaZieb napisał(a):

    Szczerze świetny artykuł, niezmiernie mi się przydał, bo akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.