Własne zioła

Zioła mają fantastyczną moc, o której wielu z nas zapomina. Najczęściej leczymy się sztucznymi medykamentami, które na nieszczęście mają sporo różnorakich skutków ubocznych, a wszakże z całą pewnością lepszym wyjściem byłoby użycie ziół, jeżeli bez wątpienia umożliwia nam na to stan zdrowia i nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych. Przykładowo mięta bardzo dobrze działa na skołatane nerwy i na żołądek.

O ile masz kłopoty żołądkowe, to z powodzeniem możesz stosować herbatkę z mięty nawet kilka razy dziennie i zobaczysz, że wzdęcia a także bóle brzucha zostaną zminimalizowane, a całkiem prawdopodobne, że dosłownie skończą się całkowicie z radością dla ciebie. Bez wątpienia takie zioła kupujemy często w formie suszonej, ale tak faktycznie przenigdy nie wiemy, co zawiera się w mieszance takiego suszu. Lepszym i na pewno bardziej ekonomicznym wyjściem byłoby przygotowanie suszonych ziół poświęcając własny czas. W tym celu należy je zebrać w pochmurny, aczkolwiek suchy dzień i wysuszyć w przewiewnym miejscu albo w specjalnej suszarce do warzyw i grzybów. Mięta w doniczce baziółka będzie odpowiednim pomysłem dla osób, które pragną własną pracą uprawiać to zioło. Do uprawy mięty nie potrzeba szczególnych warunków. Musi być ona tylko często podlewana i oczywiście trzeba jej zagwarantować właściwe warunki świetlne. Mięta bardzo dobrze radzi sobie w cieniu lub w półcieniu, więc nie musi nawet stać na bardzo słonecznym parapecie. Dobrze będzie rosła wręcz tam, gdzie słońce dociera tylko przez dwie lub trzy godziny dziennie, a my będziemy się cieszyć naturalnymi listkami.

Polecam: mięta w donicze baziółka.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.