Właściwa pielęgnacja drewnianych podłóg

 

Drewniana podłoga jest śliczna sama w sobie. Ma to coś, co czyni ją szczególną i powoduje, że pomimo powstawania przyszłościowych podłóg, my wciąż kochamy drewno. Drewno w każdym momencie było i będzie jednym z najcenniejszych i najbardziej lubianych materiałów wykończeniowych, towarzyszy nam od zarania dziejów i zawsze testuje się doskonale. Deski podłogowe, które ulokowane są w naszym domu, mogą być śliczne i stabilne przez lata, należy wyłącznie wiedzieć jak je pielęgnować.

Przede wszystkim w trakcie używania drewnianej podłogi musimy zwracać baczna uwagę na to, czy nie posiada ona zbyt dużego kontaktu z wodą i wilgocią. Bezsensowne jest montowanie drewna w kuchniach i łazienkach, bo to się po prostu nie kontroluje. Z kolei w przedpokojach, sypialniach i salonach takie rozwiązanie wydaje się być doskonałe. Podłogi drewniane trzeba maksymalnie chronić przez zalaniem. Nierzadko wręcz ich nieuważne mycie powoduje, że zbyt duża ilość wody wsiąka w szpary w parkiecie i powoduje, że zaczyna on „puchnąć”, wychodzą z niego deski, które poprzednio przez długi okres czasu prezentowały się poprawnie. Podłoga ulega biologicznej korozji i nawet się rozpada. Deski Warszawa, mimo własnej świetnej jakości, muszą być myte odpowiednimi środkami i lakierowane tak, by maksymalnie zabezpieczyć je przed wodą i piaskiem. Do mycia możemy używać jedynie mocno odciśniętego mopa lub lekko wilgotnej ściereczki. Nie jest dopuszczalne, żeby mocno moczyć podłogę. W kwestii kosmetyków do pielęgnacji wolno stosować tylko tych sprawdzonych i bezpiecznych.

Sprawdź: podłogi drewniane.

One comment

  1. PierwszyG napisał(a):

    Szczerze świetny tekst, wyjątkowo mi się przydał, bowiem właśnie szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę odwiedzał stronę częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.