Witaminy najważniejsze dla naszego zdrowia

 

Ludzka nieznajomość własnego ciała jest realnie naszą bardzo dużą negatywną cechą. Bez wątpienia nie chodzi tutaj o to, że prawie każdy człowiek powinien znać swoje ciało na wylot z każdą, dosłownie najmniejszą tętniczką, niemniej jednak o to, że niewątpliwe podstawowe informacje powinnaś mieć należycie opanowane. W ostatnich latach bardzo wiele mitów narosło w temacie witamin i ichniejszym użycia przez organizm. Do opinii publicznej przeniknęło, że jedynie witamina C lewoskrętna jest w stanie wykazywać na organizm jakiekolwiek dobroczynne działanie.

Uprzednio sądzono (tzw. ciemny lud sądził), że wystarczy brać zwykłą witaminę C za wiele złoty i już poprawi się stan naszego zdrowia i wzrośnie odporność. To bzdura! Kwas askorbinowy, który dystrybuowany jest w aptekach, to syntetyczna pochodna witaminy. Nie jest to pełnowartościowa witamina, którą znajdujemy w roślinach. To substytut, który przyswaja się tak rzeczywiście w tak niewielkim stopniu, że po prostu nie ma prawa działać. Witamina C, aby wykazywać którekolwiek działanie leczące, musi być w postaci lewoskrętnej, czyli z atomami skręconymi w lewą stronę, nie w prawą. To posiada naprawdę kolosalne znacznie i nikt, z całą pewnością nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego tak jest. O ile np kwasy Omega 3 w każdej sytuacji będą działały w spersonalizowanej jedynej, podstawowej formie, o tyle w przypadku witaminy C to działanie ma możliwość być albo dobre, lub żadne. Niemniej jednak tej witaminy nie wolno bagatelizować, bo istnieją niezależne wyniki badać, które podają, że jest ona w stanie wyleczyć zdecydowana większość chorób, poprzez ponadprzeciętne stymulowanie komórek do odnowy i regenerowanie wszystkich tkanek organizmu.

Sprawdź: omega 3.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.