Uroki Trzepnicy

 

W Trzepnicy jest pięknie i przekonał się o tym każdy, kto chociaż raz się tam wybrał. Historia tej miejscowości jest bardzo bogata. Długa i przeplatana wieloma wątkami, których nie znają wręcz mieszkańcy tej miejscowości. Trzeba przyznać, że Trzepnica to miejsce niecodzienne. Stąd wywodzi się kilka znanych osobistości, których nawet nie znamy z tymi rejonami. Jeśli chcemy dowiedzieć się, kto stąd jest, to wystarczy odwiedzić stronę www miasta i już możemy poznać wszystkie informacje.

Na potrzeby tego wpisy napiszemy wyłącznie o takich dwóch, najlepiej znanych postaciach, które się stąd wywodzą. Pierwszą z nich jest związana z tą ziemia od urodzenia Krystyna Skarbek. Niewiele kto wiem, że ta obecnie pani pochodzi z Trzepnicy i tutaj mieszkała przez kilka lat po swoim urodzeniu. Mało tego, mieszkańcy tego miasta ogólnie rzecz ujmując nie znają ludzi, którzy stąd pochodzą, a to duży błąd, bo zawsze powinnaś się interesować rejonami, w których się urodziliśmy i znać ich historię. Drugą osobą, która stąd aktualnie pochodzi i z tym miastem jest związana, jest kojarzony w całej Polsce Andrzej Frycz Modrzewki. Ten człowiek także wiele lat własnego życia spędził w Trzepnicy i za każdym razem podkreślał, że jest to ładna, choć bez przerwy niedoceniana okolica. Mieszkańcy tego aglomeracje mogą pochwalić się wielkimi osobistościami, które zapisały się na kartach kultury. W tym rejonie urodziło się sporo osób, które później stały się znane w całej Polsce. Skarbek i Modrzewski są tylko takimi najpoważniejszymi przedstawicielami tej grupy.

Zobacz: Pocieszna Górka.

One comment

  1. JudytaWal napisał(a):

    Ciekawie napisany artykuł, jaki jest bardzo wartościowy. Gratuluję pomysłu.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.