Toga prawnika

Adwokat reprezentujący własnego klienta na sali rozpraw musi prezentować się nienagannie. Nie bez powodu prawnicy noszą specjalne stroje, które mają za zadanie podkreślać charakter ich pracy. W każdym przypadku adwokat jest zobowiązany, by na sali rozpraw podczas rozprawy klienta mieć na sobie togę.

Togi są sprzedawane w wielu różnorakich rozmiarach odpowiednich dla osób zarówno szczuplejszy, jak i bardziej przy tuszy. Wszystkie togi mają tożsamy styl. Różni je kolor żabotu. W ubraniu adwokata albo prokuratura nie chodzi o to, żeby wyróżniać się w obrębie tego samego zawodu, jedynie o to, by wyróżniać się na tle innych osób przebywających w sądzie. Adwokat reprezentuje majestat prawa. Jest osobą, która swoją prezentacją odzwierciedla oczywiste cechy, ideały i zasady. Dlatego też taka osoba musi wyglądać nienagannie. Powinna koncentrować na sobie uwagę wyłącznie i wyłącznie ze względu na własną edukację i umiejętności, nie zaś na wygląd. Taki sposób ubioru ma zatem wielki sens, gdyż umożliwia wszystkim uczestnikom posiedzenia sądowego koncentrować się gruntownie na tym, co istotne. Prawnik, radca prawny albo prokurator powinni na sali rozpraw koncentrować uwagę na tym, co mówią. Pozostałe elementy są mniej ważne. Fryzura powinna być schludna, jednakże makijaż bardzo delikatny, nawet niewidoczny, a jedynie podkreślający urodę. Powinno się także zrezygnować z niepotrzebnych dodatków takich jak na przykład biżuteria. Taki wygląd będzie gwarantował, że prawnik skoncentruje uwagę wyłącznie na tym, co de facto istotne.

Źródło: togi.telimena.com

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.