Specjalistyczna dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja

Pchły to bardzo dzisiaj popularne szkodniki, które dopadają przede wszystkim naszych pupili. Wystarczy spacer po pastwisku lub łące ażeby nasz domowy zwierzak nabawił się tych nieprostych do zwalczenia, skaczących owadów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pomieszczeniu, gdzie przez cały czas przebywa nasz pies, owady zagnieżdżą się na bardzo dobre.

Pchły w ciągu doby umieją wypić dwadzieścia razy więcej krwi niż same ważą, a jeżeli już brakuje im żywiciela w postaci zwierzęcia, zaczynają gryźć też ludzi. Ponadto – rozmnażają się nieprawdopodobnie szybko, szacuje się, że jedna pchła w ciągu własnego życia może złożyć 600-2000 jaj. Larwy, które się z owych jaj wykluwają, chowają się w ciemnych kątach domu, tak by nie dosięgało ich światło. Następnie larwy trafiają do kokona, gdzie w sytuacji braku żywiciela potrafią przetrwać dosłownie kilka miesięcy. Jak łatwo się domyślić – usuwanie pcheł, ze względu na ich przebiegłość bywa bardzo trudna. Potrzeba bardzo dużo determinacji a głównie – odpowiedniego sposobu!
Pchły usuwa się poprzez efektywną dezynsekcję. Dezynsekcja to zabieg polegający na tępieniu pasożytniczych owadów (takich jak między innymi muchy, komary czy pchły) oraz ich jaj i larw. Zazwyczaj stosuje się chociaż 2 metody usuwania szkodników, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy. Dezynsekcja przeprowadzana jest na różnorodne sposoby, które podzielone są na kategorie (poprzez użycie środków fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych). Powinno się pamiętać, że pchły to bardzo groźne szkodniki. Mimo małych rozmiarów, umieją wyrządzić naprawdę wiele szkód.
Źródło informacji: profesjonalne zwalczanie pcheł.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.