Radca prawny – zakres usług

W sytuacji wątpliwości prawnych, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, jakiej udziela adwokat bydgoszcz gdańska. Powinno się pamiętać, że usługi prawne obejmują różnorakie dziedziny prawa, a zatem w głównej mierze prawo administracyjne, cywilne, rodzinne, spadkowe, prawo pracy, prawo handlowe, gospodarcze, podatkowe. Warto zatem poznać więcej informacji na temat funkcjonowania kancelarii prawnych.

Co obejmuje fachowa pomoc prawna?
Przede wszystkim należy wyraźnie podkreślić, że pomoc prawna udzielana jest nie tylko i wyłącznie przez adwokatów, niemniej jednak także przez radców prawnych, którzy dokładnie tak samo jak adwokaci prowadzą swoje kancelarie. Radca prawny Bydgoszcz Gdańska świadczy usługi prawne zarówno na rzecz klientów indywidualnych, jak również biznesowych. Między innymi reprezentuje klientów przed sądami i urzędami, jak także organami administracji publicznej. Prócz tego mają również prawo reprezentować klienta w sprawach karnych, jak także karno-skarbowych. Radcy prawni coraz częściej uczestniczą w mediacjach, jak także polubownym załatwianiu spraw biznesowych dotyczących np sporów z kontrahentami. Co za tym idzie, radca prawny bydgoszcz oferuje między innymi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorstwa, co obejmuje na przykład reprezentowanie klienta w procesach sądowych, jak też w postępowaniach egzekucyjnych. Radcy prawni zajmują się też poświadczeniem umów, sporządzaniem pism procesowych oraz oficjalnych, jak również opiniowaniem różnych dokumentów. W praktyce znaczy to, że z pomocy prawnej warto skorzystać np w czasie zakupu nieruchomości.

Zobacz także: radca prawny bydgoszcz.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.