Projektowanie grafiki

Najkrócej można byłoby powiedzieć, że tworzy ilustracje. Ilustrator jest z pewnością osoba, która posiada zdolności artystyczne. Potrafi rysować. Ilustrator może być osobą po odpowiednich studiach artystycznych, ale ma możliwość też być ilustratorem samoukiem, amatorem. Zwykle tacy decydują się na właściwe szkoły, ażeby tym samym potwierdzić własne zdolności i umiejętności.

Ilustrator może być osobą niezależną. Nie musi być zatrudniony w konkretnym miejscu. Może współpracować z wydawnictwami. Na ichniejszym zlecenie ma możliwość wykonać ilustracje do książek. Takie zlecenia częstokroć dotyczą książek dla dzieci. Ilustracje takie wykonuje się do książek wydawanych po raz 1-wszy i takich, których wydania są wznowieniami. Rysunki, jakie opracowuje i przygotowuje rysownik mogą posiadać różny charakter. Mogą być kolorowe lub monochromatyczne. Mogą być szkicami, grafikami albo animacjami. Poza tym rysownik podejmuje się także innych zleceń. Żadnego dylematu nie stanowi dla niego projektowanie plakatów czy okładek do książek. Do każdego takiego zlecenia musi on podejść indywidualnie. Całkiem inaczej ponieważ są wytyczne powiązane z projektowaniem okładki dla książki, całkiem inaczej tworzy się plakaty na potrzeby konkretnych kampanii. Usługi ilustratora mogą być kosztowne. Ich cena zależy od zlecenia, od jego wielkości i rangi. Opracowanie okładki dla książki na 100 procent będzie dużo tańsze niż opracowanie serii plakatów mówiących o negatywnych skutkach palenia papierosów. Wielu rysowników bierze udział tworzeniu bajek animowanych.

Zobacz: ilustracje do książek.

One comment

  1. MalaOlka napisał(a):

    Cieszę się, że odszukałam ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.