Praca na wysokości

Spośród wszystkich rodzajów pracy szczególnie niebezpieczna jest ta, którą tworzy się na dużych wysokościach. Na nieszczęście, niemniej jednak wielu prac nie da się wykonywać na poziomie gruntu lub w zakrytym obiekcie i powinno się je po prostu wykonywać w trudniejszych warunkach, a praca na wysokości jest w bardzo wielu przypadkach niebezpieczna. Upadek z wysokości może zagrażać nie tylko zdrowiu, ale dosłownie w życiu.

Prace alpinistyczne wymagają zezwolenia. Pracownik, który chce takie zadania wykonywać musi posiadać specjalne uprawnienia alpinistyczne, które zdobędzie przede wszystkim po kursie alpinistycznym, a po drugie po egzaminie, który musi zaliczyć. Uprawnienia takie raz na jakiś czas powinno się odnawiać, bo zrozumiałe jest, że stan ludzkiego zdrowia pogarsza się w miarę upływu czasu, dlatego też należy kontrolować stan zdrowia i predyspozycje, żeby posiadać pewność, że nadal je mamy do owej pracy. Prace na wysokości wymagają nie tylko i wyłącznie przeszkolenia i kwalifikacji, niemniej jednak również predyspozycji. Warunkiem jest brak lęku wysokości, który jest całkowitym przeciwwskazaniem do wykonywania jakichkolwiek prac wysoko i to bez względu na asekurację. Jeśli pracownik ma lęk wysokości, to istnieje obawa, że może stracić równowagę i spaść, a to będzie dla niego bardzo niebezpieczne. Dlatego też do pracy na wysokości należy kierować wyłącznie tych pracowników, którzy świetnie się na takiej wysokości czują. Nie dość, że wysoko powinno się zachować równowagę, to jeszcze dodatkowo należy bardzo dobrze wykonywać swoje obowiązki i być wyjątkowo ostrożnym, a to nie jest wcale taka prosta sprawa.

Zobacz również: prace na wysokości.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.