Pozyskiwanie leadów w internecie i przez telefon

Zastanawiasz się, która firma powinna przejąć działania marketingowe w Twoim zakładzie produkcyjnym? Jeżeli chcecie zlecić pozyskiwanie leadów na zewnątrz, to warto wiedzieć, że pozyskany klient nie jest równy zainteresowanym osobom innemu pozyskanemu klientowi. Na szczęście z takiego założenia wychodzą najbardziej renomowane firmy na rynku, które pozyskują leady dla firm trzecich. Dlaczego z takiego założenia wychodzą? Ponieważ pozyskany klient nie za każdym razem okazuje się wartościowym klientem.

I to niezależnie od wybranej metody – call center, cold mailing, czy również promocji internetowe. Zła strategia będzie nieefektywna. Widać to głównie w sytuacji, gdy dana firma koncentruje się jedynie na liczbach. Obnosi się z tym, że jest w stanie uzyskać X klientów, jednakże tak de facto koniec końców bardzo mała ich ilość domyka sprzedaż w końcowej fazie. Dlatego na papierze ilość pozyskiwanych klientów wygląda naprawdę imponująco, jednakże koniec końców są to niewiele wartościowe leady. W pewnych sytuacjach winny temu jest handlowiec, który wybiera złą grupę targetową, a innym razem odpowiedzialny za to jest landing page, gdy na przykład. ustalone na nim informacje nie pokrywają się z rzeczywistością. Jest tak na przykład. wtedy, gdy klient ma obiecane jakiś bonus lub gratis w zamian za to, że zostawi własne dane teleadresowe albo kontaktowe. W takiej sytuacji klient tak de fakto nie jest zainteresowany usługą albo produktem, a wyłącznie wspomnianym gratisem czy też bonusem. Takie pozyskiwanie leadów jest zwyczajnie nieefektywne i w bardzo wielu przypadkach nie ma sensu.

Więcej informacji na stronie: telemarketing.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.