Pożegnaj rdzę i kamień

 

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, które powinna cechować nieskazitelna higiena. Nie na darmo mówi się, „jeśli zamierzasz sprawdzić czystość gospodarza, sprawdź jego łazienkę”.

Dosłownie, jeżeli co dzień dbasz o fachowy wygląd tych pomieszczeń, nie unikniesz problemu pojawiającego na się kamienia, czy rdzy. To skutek płynącej w naszych kranach wody o wysokim stopniu twardości. Gdy te nieestetyczne osady pojawią się w Twojej łazience, nie załamuj rąk. Oto kilka sposobów na pozbycie się problemu.

Usuwanie kamienia z umywalki i kabiny możemy wyprodukować przy pomocy przeróżnego rodzaju środków. Pierwszym z nich, najprostszym, ale również nie najtańszym, jest wykorzystanie wszelkiego rodzaju, dostępnych na rynku, gotowych odkamieniaczy i odrdzewiaczy. W ogromnej liczbie przypadków mają one wygodną konsystencję żelu, lub pianki. Pozostawiamy je na krótki czas na urządzeniach, które chcemy wyczyścić. Nie spływają zbyt szybko z czyszczonej powierzchni, a poza usuwania uporczywych zabrudzeń, dodają armaturze efektownego blasku.

Inną metodą, odrobinę tańszą albo bardziej ekologiczną, jest na przykład., zastosowanie sody oczyszczonej z dodatkiem octu spirytusowego lub samego octu. Zarówno jeden, jak i drugi składnik, posiadają właściwości zmiękczające wodę i rozpuszczające kamień. Czyszczone powierzchnie trzeba poddać ich działaniu, na okey. 10-15 minut, po czym wyczyścić szmatką lub miękką szczoteczką.

Podobnym działaniem cechują się boraks (dostępny w aptekach), witamina C w musujących pastylkach, czy kwasek cytrynowy. Najlepiej środkiem czyszczącym zwilżyć szmatkę lub watę i obłożyć nią np. słuchawkę prysznica, czy odpływ w umywalce.

Czym wyeliminować rdzę? Najlepiej kojarzony odrdzewiacz, który możemy kupić w sklepie spożywczym to napój typu „cola”. Równie należycie z rdzą, radzi sobie soda oczyszczona z dodatkiem octu. Stosujemy je, jak wszystkie poprzednio opisane środki, zwilżając nim szmatkę i pozostawiając na godzinę lub dłużej na armaturze. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością, tu także rynek środków czyszczących proponuje szeroki wachlarz sposobności. Niektóre z gotowych preparatów są bardzo tanie i jednakowo skuteczne, jak te, które bardziej się cenią. Wybór należy do Ciebie.

Sprawdź: odrdzewiacz.

One comment

  1. Wincentwar napisał(a):

    Cieszę się, że znalazłam ten artykuł. Poszerzył on moją wiedzę i wydaje mi się, że zainteresuję się tym tematem jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.