Pomoc w sytuacjach awaryjnych

 

Z każdym rokiem ruch na naszych drogach jest coraz większy. Dostęp do samochodu ma coraz większe grono ludzi i ten trend całkiem możliwe, że przez najbliższe lata będzie postępował, bo nasycenie naszego rynku jest nieustająco mniejsze niż w bardziej rozwiniętych krajach.

To rewelacyjna sytuacja, bo dzięki temu stale powiększająca się ilość ludzi ma okazję jeździć, zwiedzać nowe miejsca, ma łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do miejsc, do których przedtem czasami nawet nie marzyli, żeby się wybrać.

Ale jak w każdej sprawie i ta sytuacja ma swoją ciemniejszą stronę o której niechętnie koncepcji ogromna zdecydowana większość kierowców.

Zwiększony ruch to niestety większe również niebezpieczeństwo wypadku, a rozmaity stan techniczny pojazdów, które przecież nie wszystkie są nowe, powoduje, że każdego ma możliwość zastać w trakcie jazdy przykra niespodzianka w postaci kraksy, czy awarii.

Niezbędna jest wówczas pomoc drogowa. Chłopcy i dziewczęta, które przewidziały taką możliwość, korzystają w takim przypadku z ubezpieczenia assistance, dzięki któremu mogą wezwać pomoc i w współzależności od wykupionej opcji liczyć np na holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, naprawę na miejscu, o ile to możliwe, a dosłownie na pojazd zastępczy.

W gorszej sytuacji są Ludzie, którzy o to nie zadbali przed podróżą. Awaryjne wzywanie pomocy, a szczególnie sytuacje w których potrzebna jest laweta, są w wielu przypadkach bardzo kosztowne i mszczą się na osobach, które chciały na tym zaoszczędzić.

Na szczęście rośnie liczba osób, które zdają sobie z tego sprawę i odpowiednio wcześnie się przed tym zabezpieczają.

Zobacz: pomoc drogowa Katowice.

One comment

  1. MalaOlka napisał(a):

    Gratuluję ciekawego tekstu. Porady, które tu wyczytałem są wartościowe.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.