Poczucie humoru

 

Ktoś, kto posiada poczucie humoru, jest znacznie dużo lepiej postrzegany w towarzystwie. Pomyślmy sobie o dwóch osobach. Jedna jest zawsze bardzo smutna i przygnębiona, druga jednakże jest w każdej chwili radosna i szczęśliwa. Z którą z tych osób chciałbyś się przyjaźnić? Jest całkiem zrozumiałe, że z tą, która ma bardzo dobry humor. W naszym życiu naprawdę dość mamy już tego, co jest negatywne. Znacznie bardziej ciągnie nas do tego, co reprezentuje tą przyjemną, pogodną stronę życia, dlatego również śmieszni i weseli inni ludzie postrzegani są znacznie nie gorzej i mają więcej przyjaciół.

Pogodnym warto być również dlatego, że warunkuje to zdrowie. Ktoś, kto przez nieustająco zamartwia się i jest smutny, nie ma możliwość liczyć raczej na to, że jego zdrowie będzie z dokładnością takie, jak ażeby chciał. W sytuacji, gdy kawały towarzyszą nam w życiu każdego dnia, jesteśmy bardziej rozpromienieni i nie imają się nas dosłownie infekcje. To jest potwierdzone naukowo, że człowiek, który się śmieje i cieszy, ma znacznie silniejszy układ immunologiczny, a co za tym idzie stan jego zdrowia za każdym razem jest lepszy w porównaniu do tego człowieka, który nieustannie się smuci. Kiedy się śmiejemy, to łatwiej przychodzi nam wykonanie powierzonych nam zadań, nasza praca jest bardziej intuicyjna, bariery nagle znikają, a my czujemy, że świat stoi przez nami otworem. Rozrywka jest ogromnym motorem do funkcjonowania, jest nas w stanie zaktywizować, ruszamy wówczas do funkcjonowania i przestajemy odwlekać to, co już dawno powinno zostać zrealizowane. Jak by nie patrzeć, śmiech i radość mają same zalety i musisz z nich przez non stop skorzystać.

Sprawdź: memy.

One comment

  1. Katarzyna napisał(a):

    Gratuluję dobrego tekstu. Informacje, jakie tutaj wyczytałem są wartościowe.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.