Piękne rośliny ogrodowe

Urządzanie ogrodu jest prawdziwą przyjemnością, a dobrze zaaranżowany ogród stanowi perfekcyjne miejsce odpoczynku i relaksu. Jest też naszą wizytówką i miejscem spotkań towarzyskich. Dlatego warto dołożyć starań i zadbać, aby nasz ogród był ładny i funkcjonalny.

A w realizacji tego niełatwego zadania ze stuprocentową pewnością pomogą nam rośliny ozdobne.
Popularne rośliny do ogrodów
Ogromna różnorodność gatunków i odmian roślin sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do własnego przydomowego ogrodu. Dużym zainteresowaniem cieszy się Kocimiętka, czyli roślina, która swoją nazwę wzięła od wpływu na koty, które preferują przebywać w jej otoczeniu. Jest to roślina łatwa w uprawie i bardzo dobrze sobie radzi w ogrodach skalnych. Trzeba jednakże pamiętać, że lubi dużo słońca. Inną często wybieraną przez pasjonatów ogrodnictwa rośliną jest Lagerstroemia, czyli drzewko o dużych kolorowych kwiatach. Pomimo że pochodzi z Indii, świetnie sobie radzi w naszym klimacie. W ogrodzie powinno się jej znaleźć miejsce nasłonecznione. Najlepiej rośnie na żyznych próchnicznych glebach. Krzewem, który również spektakularnie kwitnie, przyciągając uwagę, jest Budleja trójkolorowa, nazywana również motylim krzewem, ponieważ obsiadają ją gęsto motyle. Budleja osiąga dosłownie ponad dwa metry, dzięki czemu może być wykorzystana jako szczegół osłony. Nie ma specjalnych wymogów do gleby, niemniej jednak powinna być sadzona w miejscach osłoniętych przed wiatrem. W dodatku zimą sadzonki trzeba zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi za pomocą argowłókniny.
Dodatkowe informacje: Hortensja polar Bear.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.