Ozdobne krzewy – hortencje

Hortensja ogrodowa to przepiękny krzew ozdobny. Jest to oczywiście roślina świetnie znana zainteresowanym osobom pasjonatowi ogrodnictwa. Uprawa tej rośliny nie jest zbyt trudna, jednak niezbędne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad.

Z tego względu może natrafić zarówno do ogrodów osób wprawionych w pielęgnacji roślin, jak i takich, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.
Jaką odmianę hortensji wybrać do własnego ogrodu?
Wybór jest de facto znaczny i na pewno znajdziemy coś, co wpasuje się nasz ogród. Hortensja dębolistna to odmiana charakteryzująca się długimi liśćmi osiągającymi wręcz 20 cm. Latem liście tej odmiany mają kolor zielony, jednak jesienią zmieniają zabarwienie na czerwony i żółtawy. Tę odmianę hortensji najlepiej nasadzać na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Właśnie tam ta odmiana radzi sobie najlepiej. Hortensja Bobo to coraz popularniejsza w Polsce odmiana hortensji bukietowej, którą cechują kwiatostany przypominające z wyglądu płomienie. W związku z tym trudno ją pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Kwiaty początkowo mają barwę białą, a z upływem czasu różowieją. Daje to niesamowity efekt, który przyciąga uwagę. Należy pamiętać, ażeby stanowisko dla tej odmiany było osłonięte od wiatru. Najczęściej jest sadzona w altankach oraz czy pergolach. Inną ciekawą odmiana hortensji jest Hortensja Phantom, która osiąga dosłownie 3 metry wysokości, w związku z tym stanowi potężny krzew, który wypełnia przestrzeń pięknymi kolorami kwiatów. Można ją przycinać i w ten sposób formować jej kształt.

Warto sprawdzić: Hortensja dębolistna.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.