Oprogramowanie do monitorowania sieci – zastosowanie

Jeżeli już szukamy dobrego rozwiązania przeznaczonego do monitorowania sieci komputerowej w firmie, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto bliżej zainteresować się popularnym programem PRTG Network Monitor. Jest to oprogramowanie łatwe w obsłudze, które po pobraniu rozpoczyna pracę już w kilka minut i działa przez 24 godziny na dobę monitorując całą sieć, a więc także urządzenia połączone z daną siecią.
Jaki wybrać program do monitorowania sieci w firmie?
Nie ulega wątpliwości, że takie całościowe monitorowanie sieci komputerowej, a więc również wszystkich aspektów związanych z pracą a także wydajnością sieci komputerowej, jest funkcjonalnym rozstrzygnięciem, które usprawnia działanie firmy, jak także umożliwia zwiększyć poziom zabezpieczeń.

Trzeba zaznaczyć, że oprogramowanie PRTG przeznaczone do monitorowania sieci komputerowych współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, a zatem systemami takimi jak Windows czy Linux oraz Mac OS. A dodatkowo, jest to program, który automatycznie poszukuje wszelkie urządzenia, które łączą się z daną siecią komputerową, a więc przykładowo komputery, ale też urządzenia wielofunkcyjne czy drukarki. Kontrolowane są wszystkich środowiska wirtualne, ale również wiadomości mailowe, aplikacje a także bez wątpienia urządzenia. W dodatku monitorowanie sieci za pomocą tego elastycznego skryptu znaczy sprawdzanie wielu lokalizacji. Warto pamiętać również o tym, że jest to oprogramowanie, które wysyła powiadomienia oraz monity o wszelkich nieprawidłowościach czy defektach w funkcjonowaniu czy wydajności danej sieci komputerowej.

Warto zobaczyć: PRTG Network Monitor.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.