Odzież i buty robocze

Odzież robocza znana jest też jako odzież bhp. Na pewno o taką odzież musi zatroszczyć się pracodawca, bo odzież robocza chroni pracowników w pracy, w trakcie wykonywania zadań służbowych. Mogą to być kombinezony robocze, spodnie robocze, buty robocze.

Musi to być bardzo porządna odzież, trwała, wyposażona w atesty, produkowana wyłącznie w takim celu, czyli do noszenia podczas pracy. Nie nadaje się do noszenia na co dzień. Pracownicy kupują taką odzież nierzadko we własnym zakresie, ale to jest zadanie pracodawcy, który powinien mieć magazyn wypełniony odzieżą roboczą w różnych rozmiarach i wręczać ją pracownikom. Dobrej jakości odzież nie jest tania, może kosztować dosłownie 400 złotych za parę butów, niemniej jednak musi posłużyć pracownikowi przynajmniej przez pół roku, częściej odzieży się bynajmniej nie wymienia. Dwa razy w roku wymienia się odzież roboczą. Pracownik musi sobie prać ubrania i posiadać je na swoim stanie. Odzieżą roboczą są także rękawice z tworzyw sztucznych lub skóry licowej, obuwie, kombinezony, nieraz nakrycia głowy takie, jak kaski. W pewnych przypadkach pracodawca kupuje bluzy polarowe. To istotna sprawa dla każdej osoby, bo brak odzieży ochronnej może skończyć się wypadkiem, co jest działaniem jak najbardziej niepożądanym. Do odzieży obronnej należą szelki chroniące przed upadkiem pracowników budowlanych. Sklepy z odzieżą roboczą posiadają szeroki asortyment odzieży, a pracodawca decyduje jaką odzież kupi swoim pracownikom. To na prawdę istotna sprawa dla niejednej osoby. Największy wybór odzieży bhp można znaleźć w hurtowniach.
Sprawdź również informacje na stronie: buty robocze.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.