Obróbka betonu – techniki

Beton jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Wyróżnia go wysoka trwałość, jak też zdolność osiągania każdego kształtów. Jest to natomiast materiał bardzo twardy, który jest trudny w obróbce.

Powinno się podkreślić, że cięcie i wiercenie w betonie wymaga stosowania fachowego sprzętu przeznaczonego do pracy z materiałami o sporej twardości i odporności mechanicznej.
Obróbka betonu – co powinno się mieć świadomość tego na ten temat?
Obecnie do cięcia betonu stosuje się tarcze diamentowe, które odróżniają się bardzo dobrą skutecznością. Przedtem stosowano tarcze korundowe, jednak ich zużycie było znaczne. Diament jest znacznie twardszy niż korund, dzięki czemu praca jest wydajniejsza. Stosowanie techniki, jaką jest diamentowe cięcie betonu, pozwoliło na zwiększenie tempa prac budowlanych a także obróbkę materiałów o znacznej grubości. Dzięki tarczom diamentowym możliwe jest tworzenie oraz powiększanie otworów drzwiowych i okiennych. Wykonywane są również prace pozwalające na poprowadzenie instalacji gazowej a także elektrycznej. Za pomocą przecinarek albo wiertnic diamentowych wykonywane są też wnęki na kaloryfery a także na instalacje tj. puszki elektryczne. Jak się więc okazuje, cięcie betonu piłami diamentowymi znacznie zwiększa sposobności użycia betonu, ponieważ dzięki nim jego obróbka jest znacznie szybsza oraz bardziej intuicyjna. Trzeba też dodać, że w trakcie wiercenia dziur a także cięcia betonu wytwarzane są spore ilości pyłów. Dlatego stosowane są różne techniki, które ograniczają występowania tego zjawiska, takie jak cięcie na mokro.

Warto zobaczyć: cięcie w betonie.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.