Naprawa urządzeń dźwigowych

Urządzenia dźwigowe są konieczne w różnorakich rodzajach prac budowlanych. Zaliczane są do tak zwanych maszyn dźwigowo-transportowych. Ich działanie polega na transportowaniu dużych ładunków sposób pionowy albo też poziomy.

Taki transport odbywa się na niewielkie odległości. Powinno się pamiętać, że obsługa tego rodzaju maszyn wymaga odpowiednich kwalifikacji. Oznacza to, że pracownicy wyznaczeni do ich obsługi powinni być przeszkoleni i mieć odpowiednie ważne uprawnienia.
Urządzenia dźwigowe – co należy wiedzieć?
Na samym początku należy podkreślić, że urządzenia dźwigowe objęte są dozorem technicznym. Znaczy to, że mogą być używane wyłącznie w sytuacji, gdy została wydana decyzja zezwalająca na ich eksploatowanie. Takie decyzje wydaje terenowy oddział Urzędu Dozoru Technicznego, czyli UDT. Należy również dodać, że odbiory UDT przebiegają wedle ściśle określonej procedury. Do uzyskania wyborów o możliwości eksploatacji konieczne jest zgromadzenie dokumentacji technicznej. Są to między innymi: opis techniczny, schematy elektryczne i pneumatyczne. W związku z tym, aby odbiory UDT zakończyły się wydaniem pozytywnej decyzji, konieczne są dokumenty do testom urządzeń dźwigowych.
Urządzenia dźwigowe wymagają regularnych przeglądów, ażeby mogły zostać dopuszczone przez Urząd Dozoru Technicznego do pracy. W tym celu trzeba zadbać o serwis urządzeń dźwigowych. Takie usługi świadczą firmy specjalizujące się w naprawach, modernizacji oraz remontach maszyn. W ramach usługi wykonywana jest też dokumentacja. Dzięki temu wszelkie urządzenia dźwigowe zostają przygotowane do okresowych badań.

Zobacz także: Odbiory UDT Szamotuły.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.