Odpowiednia karma dla Twojego pupila

 

Bardzo dużo ludzi chce posiadać psa, który będzie im towarzyszył przez wiele lat. Najczęściej to właśnie małe dzieci usilnie proszą swoich rodziców, aby kupili im ślicznego małego pieska, którym planują się opiekować, karmić i wyprowadzać na spacery. Posiadanie psa to jednak bardzo duża odpowiedzialność, a także poświęcenie swojego czasu i pieniędzy.

Należy natomiast przyznać, że zdecydowanie warto. Psy potrafią niesamowicie okazać swoją miłość i oddanie do właścicieli i dostarczają dzięki temu wiele radości. Praktycznie każdy właściciel psa przyzna, że niebywale ważne jest właściwie odżywianie takiego psa. Zawsze warto zwrócić uwagę na rodzaj karmy dla psów aby wybrać to dla niego najlepsze. Wiele osób myśli, że można kupić obojętnie jaką karmę i będzie dobra. Jest to jednak nieprawda. Karma zawsze musi być dopasowana do wieku psa – dla juniorów, psów dorosłych czy seniorów, do rasy psa – zupełnie inna karma dla psów ras małych, inna dla średnich i dużych, czasami są nawet karmy dla konkretnych ras jak dla owczarków niemieckich lub yorkshire terrier. Jeśli nasz piesek ma kłopoty ze zdrowiem to rzecz jasna pod tym kątem również możemy wybrać specjalną karmę – np. na lepsze trawienie, dla psów z alergiami, dla psów z nadwagą itp. Często także pytanie dotyczy tego jaką karmę wybrać – mokrą czy suchą. Sucha karma dla psów to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ gdy zostanie otwarta bez problemu może leżeć przez jakiś czas i można regularnie ją dosypywać. Wybierając karmę suchą warto również zwrócić uwagę na firmę którą ją produkuje. Zawsze warto wybrać dobrą np. Canivera. Ich karmy mają odpowiednio dużą zawartość dobrych składników odżywczych korzystnych dla naszych piesków. Canivera dba o swoje produkty dlatego też ich suche karmy są świetnie zbilansowane i zaspokajają podstawowe potrzeby żywieniowe naszych psów. Przy karmieniu warto również zwrócić uwagę na to karma nie powinna być przez cały czas w misce. Powinny mieć wyznaczone dane godziny podawania karmy i wtedy powinno się psom podać konkretną ilość w taki sposób, aby starczyła na ten raz. Kiedy więc pragniemy zabrać do własnego domu psa to warto przedtem mieć na uwadze to, że jest to odpowiedzialność i o psa należy dbać, kiedy chcemy żeby był zdrowy wtedy należy karmić odpowiednią suchą karmą jak Canivera.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.