Nagrody dla dzielnego pacjenta

Co zrobić, żeby dzieci chętnie przychodziły do naszego gabinetu lekarskiego? Ze stuprocentową pewnością w takim przypadku warto jest je jakoś zmotywować. Dzielny pacjent dentysta to wyróżnienie, które stomatolodzy wręczają małym pacjentom, jako uznanie dla ich odwagi. Powiedzmy sobie szczerze, że większość dorosłych ludzi boi się wizyty u dentysty, a co dopiero niezbyt duże dziecko, któremu każemy się położyć w niezbyt wygodnej pozycji, dodatkowo otworzyć usta i słuchać nieprzyjemnego dźwięku narzędzi stomatologicznych.

Dziecko ma prawo się bać, dlatego także warto je, jakoś oswoić. W większości gabinetów wykorzystuje się w tym celu tak zwaną wizytę adaptacyjną. Na tej wizycie nie tworzy się żadnego zabiegu, tylko pokazuje dziecku gabinet, żeby poczuło się ono tam swobodnie. Wizyta adaptacyjna często również związana jest z informowaniem dziecka o tym, co będzie wykonywane na dalszej wizycie. Kiedy wybije już termin pierwszej wizyty, dziecko bardzo dobrze się sprawowało, a lekarz chce je w ten sposób jakoś wynagrodzić, przyznaję się nagrodę. Dzielny pacjent zabawki to takiego podziękowania może to być mała maskotka, jakaś rozkładana figurka, balonik albo jakikolwiek inny gadżet, który ucieszy dziecko. W wielu sytuacjach dzieci bardzo chętnie uczestniczą w różnorakich czynnościach, jeżeli już podziękujemy im za to właśnie w taki sposób. Dzielny pacjent naklejki także są świetnym sposobem na to, by przekonać dziecko do kolejnych wizyt. Maluch może zbierać naklejki i im więcej wizyt zaliczy, tym bardziej powiększy się jego zbiór.
Sprawdź również informacje na stronie: dzielny pacjent nagrody.

One comment

  1. Tamaron napisał(a):

    Dobry tekst, polecam go dalej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.