Marketing w sieci

Nie ma prawdopodobnie wątpliwości, że osobom zajmującym się prowadzeniem witryn internetowych zależy na ich jak największej popularności. W każdym razie, taki powinien być cel każdego webmastera , a dodatkowo administratora serwisu. W związku z tym, każdy się chyba zgodzi, że skuteczne promowanie strony w sieci musi zagwarantować nam dopływ nowych odbiorców.

Oczywiście, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jak zatem przyciągnąć na naszą stronę jak najwięcej wartościowych i zaangażowanych czytelników?
Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość tego, że znacząca większość nowych odbiorców trafi do nas dzięki reklamie, poleceniu albo dzięki odnalezieniu naszej strony w wyszukiwarce. Jeśli chodzi o tradycyjną, płatną reklamą to z całkowitą czyli stu procentową pewnością jest to bardzo rozsądna i skuteczna forma, niemniej jednak nie dla wszystkich. Po pierwsze, skuteczna reklama w postaci spotów reklamowych albo bannerów na popularnych portalach internetowych jest bardzo droga. Po drugie w sytuacji niektórych niszowych treści, klasyczne działania marketingowe nie przysporzą nam nowych czytelników. Z kolei rozpowszechnianie strony przez polecenie jest bardzo skuteczne w przypadku, gdy polecającym jest zaufany bloger czy dziennikarz. Niestety, by pozwolić sobie na taką upowszechnienie musimy mieć odpowiednie kontakty, które ciężko uzyskać na samym początku działalności. Optymalnym i najskuteczniejszym sposobem na rozpowszechnienie nowych serwisów internetowych jest pozycjonowanie stron. Pozwala ono na zyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, po wpisaniu przez internauty frazy, czyli hasła pasującego do oferowanej przez moją firmę treści. Aby być jak najlepiej widocznym w wynikach potrzebne nam będą kompleksowe działania optymalizacji strony pod wyszukiwarki, czyli działania seo. Rzecz jasna, jeżeli oferujemy wysokiej jakości tekst, która jest linkowana i udostępniana w różnorakich miejscach, to nasza będzie interesująca z perspektywy wyszukiwarki i znajdzie się wysoko w wynikach. Natomiast dodatkowe linkowanie oraz uporządkowanie strony dodatkowo uatrakcyjni nasz serwis w oczach robotów wyszukiwarek.
Zobacz także: pozycjonowanie stron Częstochowa.

One comment

  1. Marcelina napisał(a):

    Dzięki, dzięki. Fajny tekst, przeczytalem całość do końca.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.