Kotary spawalnicze

Spawanie polegające na trwałym spajaniu elementów metalowych jest pracą trudną i wymagającą odpowiednich warunków. Spawacz ze względów bezpieczeństwa powinien osłaniać oczy za pomocą specjalnych okularów ochronnych lub innego rodzaju osłony. Ważnym elementem bezpiecznej jak i wydajnej pracy polegającej na spawaniu są zasłony spawalnicze, które między innymi chronią przed promieniowaniem i ograniczają rozprzestrzenianie się dymów spawalniczych.

Zasłony spawalnicze – zastosowanie
Ten rodzaj osłon daje możliwość odgrodzić stanowisko spawania od pozostałych stanowisk zatrudnienia. W ten sposób zostaje zabezpieczona zarówno osoba, która zajmuje się spawaniem, jak i inne osoby pracujące na terenie fabryki czy warsztatu. Przy tym, kotary spawalnicze stanowią element bezpieczeństwa przestrzeni przed szkodliwymi efektami spawania. Dzięki właściwościom takim jak ognioodporność zapobiegają rozprzestrzenianiu się iskier powstających w czasie spawania. Zasłony są wykonywane ze specjalnego trudnopalnego materiału. Pod wpływem płomieni nie płoną, a mogą się stopić nie rozprzestrzeniając ognia na inne elementy. Co najistotniejsze, w przeciągu kilku sekund gasną bez żadnej interwencji, czyli samoczynnie. Stanowią zatem istotny element bezpieczeństwa całego budynku. Zasłony przeznaczone do osłaniania stanowiska spawalniczego wyposażone są w wzmocnione otwory służące do zawieszania, np na stalowych haczykach. Decydując się na zasłony spawalnicze producent, trzeba wziąć pod uwagę materiał z jakiego zostały wykonane ora wymiary. Najczęściej wykorzystuje się kotary z PCV.
Zobacz także: kotary spawalnicze.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.