Jak zadbać o dpf

Filtry montowane w silnikach diesla to dpf, aby silnik sprawnie działał musimy o nie odpowiednio zadbać. Filtry pełnią funkcję oczyszczania, mają zadanie wyłapywać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, aby nie dostały się dalej. Filtry dpf zbudowane są najczęściej z ceramiku albo metalu, posiadają one bardzo duże ścianki, które z ogromnym skutkiem wyłapują wszystkie zanieczyszczenia.

Należy też pamiętać o tym, że dpf jest obowiązkowym elementem, i jeżeli już nie będzie zamontowany, musimy się liczyć z tym, że możemy dosłownie stracić pojazd. Spadek mocy silnika często wywołany jest zapchanym filtrem, a dzieje się tak z wielu powodów. Przyczyną może być złej jakości paliwo, którego używamy na bieżąco lub jazda po mieście na niskich obrotach, ale także i przebieg auta oraz nieodpowiednio dobrany olej silnikowy. Usterkę należy usunąć jak najszybciej, w związku z czym naprawa dpf powinna zostać zlecona właściwemu serwisowi, który szybko i sprawnie wymieni filtr, lub przeprowadzi demontaż dpf. W ustaleniach domowych, trudno będzie wymienić element, ponieważ znajduje się on w ciężko dostępnym miejscu. Eksperymentując z filtrem dpf możemy szybko, uszkodzić inny szczegół znajdujący się w pobliżu. Najbezpieczniejszą opcją, by wymienić szczegół, jest wyżej już wspomniany serwis, gdzie pracują fachowcy, którzy posiadają ogromną wiedzę a także duże doświadczeniu w naprawie dpf. Musimy pamiętać o tym, że niesprawny dpf to także niesprawny silnik, a z tego po czasie mogą wyniknąć większe kłopoty niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Sprawdź: dpf łódź.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.