Jak wygląda postępowanie restrukturyzacyjne?

Wielu właścicieli gospodarstw rolnych a także działalności gospodarczych zastanawia się, jak postąpić w przypadku utraty płynności finansowej. Ostatecznym rozstrzygnięciem jest ogłoszenie upadłości, warto jednak korzystać z innych rozwiązań, takich jak postępowanie restrukturyzacyjne. Jest to forma ochrony mienia, która daje szansę na uniknięcie najgorszego rozwiązania, czyli ogłoszenia bankructwa.

Restrukturyzacja – na co zwrócić uwagę?
Na samym początku trzeba zaznaczyć, że kancelarie prawne specjalizujące się w omal gospodarczym, podatkowym a także handlowym oferują kompleksowe usługi, które obejmują zarówno postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne. Warto zatem w takiej trudnej sytuacji finansowej wesprzeć się profesjonalną pomocą prawną, której udzielają kancelarie. Ich usługi obejmują między innymi wykonywanie audytów prawnych oraz majątkowych danego podmiotu gospodarczego. Na podstawie przeprowadzonego audytu możliwe jest opracowanie konkretnej strategii, która ma na celu przywrócenie płynności finansowej gospodarstwu rolnemu. Warto być świadomym również, że kancelaria prawna reprezentuje nas przed urzędami a także sądami podczas całego postępowania. W dodatku, weryfikuje wszelką dokumentację. Uczestniczy też w przygotowaniu potrzebnej dokumentacji a także załączników do wniosku restrukturyzacyjnego o przyznanie środków naprawczych. Do działania kancelarii należą także negocjacje z wierzycielami, która obejmuje zawarcie porozumienia. Jeżeli już więc nie pragniemy ogłaszać upadłości, działania restrukturyzacyjne są rozwiązaniem, które umożliwi nam dostać konieczne środki.

Sprawdź: postępowanie restrukturyzacyjne.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.