Jak przebiegają mediacje rozwodowe?

Mediacja to sposób rozwiązywania konfliktu, który znajduje wykorzystanie w różnych kwestiach rodzinnych, w głównej mierze dotyczących rozwodu i separacji. Trzeba podkreślić, że mediacje rozwodowe są dobrowolne. W związku z tym wyłącznie od nas zależy, czy zdecydujemy się na takie rozwiązanie.

Warto jednak zaznaczyć, że mają charakter poufny i odbywają się przy udziale bezstronnego mediatora.
Mediacje rozwodowe – co powinno się mieć świadomość tego?
Należy podkreślić, że mediacje rozwodowe wymagają kompetentnego mediatora, czyli osoby godnej zaufania, która swoją fachową wiedzą a także doświadczeniem pomaga w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw pomiędzy obiema stronami konfliktu. W związku z tym praca mediatora polega na łagodzeniu napięć, jak także wypracowaniu rozwiązań satysfakcjonujących obie strony, które pozwalają na uzyskanie kompromisu. Warto pamiętać, że mediacje rozwodowe to rozmowy odbywające się w obecności neutralnego mediatora. Mediator może również spotkać się indywidualnie z każdą ze stron, ażeby omówić najbardziej drażliwe kwestie. Warto mieć na uwadze, że mediator nie udziela żadnych informacji na temat toczących się mediacji osobom trzecim, w związku z tym mediacje mają charakter poufny. Pamiętajmy, że mediacja umożliwia na wypracowanie ugody, która musi być podpisana przez obie strony sporu. W ten sposób można uniknąć postępowania sądowego, które może ciągnąć się bardzo długo a także rozwiąże się z licznymi stresującymi sytuacjami. Nie jest więc zaskoczeniem, że mediacje rozwodowe są bardzo często wybieranym wyjściem.

Zobacz również: mediacje rozwodowe.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.