Istotne zadania

 

Jesienią 2015 roku odbyły się wybory parlamentarne, lud ponownie zadecydował, kto tym razem będzie reprezentował nas na arenie międzynarodowej. Nowi posłowie wybrani byli większością głosów, wygrał PIS. Dlaczego tak się stało? Czy dlatego, że mieli oni jakiś niebywały pomysł na nasz kraj, czy również dlatego, że prezydent jest z tej partii? Cóż tak mocno musiało się wyedytować, że w poprzedniej kadencji prezydent i rząd byli z frakcji PO? Czy tak bardzo nadszarpnęli oni nasze zaufanie?

Może się wydawać, że posiada to związek po prostu ze zmianami. Ludzie wolą przemian i ich nie obchodzi, kto te zmiany będzie robił, czy będzie ichniejszym dokonywać taka partia czy inna. Ludzie zwyczajnie chcą żyć dużo lepiej i to dla nich najbardziej się liczy. Dlatego również każdy nowy poseł, który startował w wyborach, był oceniany pod kątem tego, czy ma możliwość coś wyedytować. Skoro poprzedni nie zrobili dla nas nic dobrego, to nie posiada się co dziwić, że ludzie zapragnęli zmiany. Wybrali ludzi dosłownie nieznanych, niemniej jednak takich, co do których istnieje podejrzenie, że będą chcieli coś robić w tym celu, ażeby nasze państwo rosło w siłę, zamiast upadać. Wybory 2015 posłowie pokazali, że gusta ludzkie mogą się bardzo szybko zmieniać, a utrata sympatii i zaufania jest w późniejszych czasie trudna do odbudowy. Całkiem możliwe, że partie przegrane będą potrzebowały aż 4 lat, by odbudować to zaufanie i żeby wrócić do pierwszej ligi w grze. To pokaże nam dopiero czas. Póki co widzimy, że nastroje polityczne są średnie. Całkiem prawdopodobne, że za kilka miesięcy wyklaruje się, czy była to genialna decyzja.

Sprawdź tutaj: wybory 2015 posłowie.

One comment

  1. MistrzJan pisze:

    Naprawdę świetny artykuł, niezmiernie mi się przydał, bo właśnie szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę zaglądał częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.