Identyfikacja wizualna – znaczenie

Nie prawie każdy, kto posiada własną firmę albo zastanawia się nad jej założeniem jest w stanie ze starannością określić, jaki wizerunek chce jej nadać. Dlatego zadania z takiego zakresu powierza się fachowcom.

Osoby takie najczęściej pracują w agencjach kreatywnych czy reklamowych i jednym z ich zadań jest właśnie identyfikacja firmy. To wszelkie działania, które zmierzają do opracowania szeroko rozumianego wizerunku firmy. Co się pod nim kryje? Z czym wiążą się takie funkcjonowania? To nic innego jak funkcjonowania, których celem jest opracowanie czytelnego logo i wszelkich elementów, które w późniejszym czasie będą wykorzystywane w celach promocyjnych.
W przypadku działań, których zadaniem jest identyfikacja wizualna firmy jest wybranie dla niej najlepiej charakterystycznych rozwiązań, o ile chodzi o logo czy kolorystykę, jaka danej firmie będzie towarzyszyła nieustannie. W tym przypadku znaczenie posiadają wykorzystane barwy i symbole. Bardzo ważne są grafiki czy rodzaj fonty, jaka będzie się wykorzystywało na przykład przy tworzeniu opakowań. Identyfikacja wizualna firmy zazwyczaj opiera się o te detale graficzne, które w odniesieniu do danej firmy są najbardziej charakterystyczne. To dzięki nim określone firmy są identyfikowane i rozpoznawane. Dlatego w przypadku każdej z nich opracowywana jest księga identyfikacji i korzysta się z niej w późniejszych działaniach. Nawet o ile opracowaniem identyfikacji wizualnej zajmowała się jedna agencja, to dzięki księdze identyfikacji bez problemu kolejnymi kampaniami promocyjnymi może zająć się kolejna. Bo w księdze takiej z uwagą opisane zostaną wykorzystane grafiki kroje czcionek, czy zestawienia kolorystyczne. Dzięki temu ich odtwarzanie w późniejszych etapach działania jest banalnie intuicyjneproste i możliwe. W każdym takim przypadku istotne jest, ażeby identyfikacja wizualna była przygotowana najbardziej jak się da.
Warto zobaczyć: www.whiteart.pl/identyfikacja-wizualna.

One comment

  1. Monika napisał(a):

    Dobrze napisane, ciekawy tekst.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.