Idealny serwis obiadowy

 

Doskonały obiad to nie tylko samo gotowanie, smak czy jakość produktów wykorzystanych do jego sporządzenia. To także zastawa stołowa, która daje możliwość na odpowiednie podanie potraw i jedzenie w miłej atmosferze. Z czego powinien składać się idealny serwis obiadowy? Przyjmijmy, że kupujemy zastawę na 12 osób, co powinna ona zawierać? W części serwisów na 12 osób przypada tylko jedna waza, jeden półmisek na wędliny, na surówkę i jedna miska na ziemniaki lub kluski.

Czy nie wydaje Ci się, że to stosunkowo za niewiele? W dobrym serwisie powinieneś posiadać możliwość kupić nie tylko gotowy zestaw. Powinna tam także być porcelana na sztuki, dzięki której skompletujemy serwis znacznie bardziej odpowiadający naszym potrzebom. żeby konsumpcja obiadu była realnie wygodna, to waza, półmiski i miseczki powinny przypadać na 6 osób, czyli w serwisie obiadowym na 12 osób musza być po dwie wazy i po dwie sztuki pozostałych półmisków. Dzieje się tak dlatego, że w znaczącej liczbie sytuacji nie da się w takiej wazie zmieścić dwunastu pełnych porcji, a ni też dosłownie na duży półmisek nie wchodzi dwanaście sztuk mięsa. Porcelana lubiana to zatem nie tylko wygląd, kształt, kolory czy zdobienia. To również, a należycie przede wszystkim odpowiednia ilość tej zastawy, która nie wymusza uczestników obiadu do czekania na siebie. Ponadto w doskonałym serwisie talerze powinny mieć pożądaną wielkość i głębokość, nie mogą być za małe, ani również za płytkie. Bardzo płytkie i małe talerze sprawią, że jedzenie obiadu nie będzie komfortowe, bo nie da się na nie włożyć odpowiednich porcji i wszyscy będą się czuli jak na diecie.

Więcej: porcelana niedekorowana.

One comment

  1. Filip napisał(a):

    Naprawdę dobry tekst, niezmiernie mi się przydał, ponieważ akurat szukałem odpowiedzi na te pytania. Będę odwiedzał stronę częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.