Idealne ubrania dla myśliwych

Choćby odzież myśliwska szyta z konstatują o udziale w polowaniach chroni przed zimnem i wilgocią, to nie zawsze robi to stuprocentowo. Myślistwo jest dziedziną wymagającą i oczywiście nie każdy jest dość odporny, aby poradzić sobie w nieprostych ustaleniach przyrodniczych. Myśliwy musi być odporny na chłód, deszcze i nieprzyjemne warunki pogodowe.

Zwykle odporność taka wyrabia się z nierzadko. Czasem pogoda zaskakuje, dlatego odzież do lasu powinna być skomponowana na tak zwaną cebulkę. Większa ilość warstw odzieży chroni również przed ewentualnym atakiem kleszczy. Owadom dużo trudniej zdobyć się do skóry, kiedy chroni ją kilka warstw materiału. Dla przykładu, kurtka myśliwska damska może być nałożona pod kamizelką myśliwską. Kiedy kobieta uniesie kołnierz koszuli do góry, osłoni kark i szyję przed wiatrem i insektami. Odzież myśliwska nie może krępować ruchów ani mieć elementów wystających i zwisających. Łatwo wtedy byłoby zahaczyć się o gałęzie. Właściwie każde nagłe poruszenie może przestraszyć zwierzę, na które myśliwy poluje. Na chłodniejsze dni kamizelkę może zastąpić kurtka myśliwska damska. Dużą zaletą takiej kurtki do lasu jest wspomniana przedtem ochrona przed zimnem i wilgocią oraz dodatkowo wygoda. Myślistwo to kategoria sportu mająca wiele wspólnych cech z survivalem. W każdej chwili bardzo dobrze jest mieć w pogotowiu zapasowe ubranie, lub być wygodnie ubranym, by w każdej chwili móc podjąć większy wysiłek fizyczny. Sklepy z wysokogatunkową odzieżą myśliwską znajdują się raczej w dużych miastach. Są to duże markety sportowe lub sklepy z militariami.
Źródło: odzież dla dian.

One comment

  1. JaSebastian napisał(a):

    Szczerze świetny tekst, wyjątkowo mi się przydał, bo właśnie szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę odwiedzał stronę częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.