Hiperwitaminoza, czyli zgubne skutki przesady

 

Dla naszego organizmu niebezpieczna jest nie tylko awitaminoza, czyli brak niebagatelnych witamin, niemniej jednak również jej przeciwieństwo, czyli hiperwitaminoza. Co kryje się za tym niełatwym słowem? Hiperwitaminoza to stan, w którym organizm otrzymuje zbyt duże dawki witamin. W normalnych zobowiązaniach nie da się tego uczynić za sprawą diety, żeby przesadzić z witaminami w diecie, musielibyśmy jeść tyle, ile nie byłoby się w stanie zmieścić w naszych organizmach. Witamina B12 i inne witaminy mogą doprowadzić do hiperwitaminozy w przypadku, gdy przyjmujemy je w postaci suplementów i utrzymujemy bogatą w nie dietę, a w naszym postępowaniu nie posiada rozsądku.

Bardzo znamienne jest to, że zdarza się, że hiperwitaminoza ma możliwość mieć dla naszego organizmu gorsze skutki, niż brak witamin. Niektóre witaminy możemy przyjmować w w rzeczywistości dużych ilościach i są one w pewien metodę metabolizowane i wydalane. D witamin takich powinno się witamina C lewoskrętna, z którą tak w rzeczywistości bardzo trudno jest przesadzić. W alternatywnych metodach leczenia pacjentom podawana była w ilościach setki razy większych niż dopuszczalne do spożycia normy i powodowała wręcz wyleczenie z nowotwór. Jednak inne witaminy mogą doprowadzić do zaburzenia biochemii ciała i bardzo złych konsekwencji. Gdy mamy zbyt bardzo dużo omega 3, to tak w rzeczywistości nic się nie dzieje. Jednakże w momencie, kiedy przesadzimy przykładowo. z witaminą E, to może nam czekać spore zdziwienie. Nasz organizm zareaguje szokiem, potliwością, omdleniami, a wręcz wykwitami skórnymi niewiadomego pochodzenia. Trzeba wówczas zaraz odstawić suplementy.

Więcej informacji: kwasy omega 3.

One comment

  1. MalyKotek napisał(a):

    Naprawdę świetny artykuł, bardzo mi się przydał, ponieważ akurat szukałem odpowiedzi na takie pytania. Będę odwiedzał stronę częściej.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.