Funkcjonalne rozwiązania – hybrydowe lampy uliczne

Technologie oparte na odnawialnych źródłach energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są wykorzystywane na coraz większą skalę. Są to w głównej mierze panele fotowoltaiczne a także turbiny wiatrowe. Obie te technologia zostały z powodzeniem wykorzystywane w projekcie hybrydowych latarni ulicznych.

Hybrydowe latarnie uliczne – jak działają?
Należy podkreślić, że latarnia hybrydowa uliczna oparta jest na współdziałaniu dwóch technologii, a mianowicie paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. W przypadku dni słonecznych energia słoneczna przekształcana jest przez ogniwa paneli fotowoltaicznych w energię elektryczną, która służy do zasilania lampy. Nadmiar wytwarzanej energii elektrycznej magazynowany jest w akumulatorach żelowych. Natomiast w nocy a także w czasie pochmurnych dni oświetlenie hybrydowe wykorzystuje energię pochodzącą z turbiny wiatrowej, która też tworzy energię elektryczną. W związku z tym hybrydowa lampa uliczna posiada własny autonomiczny system zasilania, który jest w pełni niezależny od zasilania zewnętrznego. W związku z tym lampy hybrydowe mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego zewnętrznego. Tego typu latarnie często ustawione są przy przejściach dla pieszych. Firmy oferujące usługi w zakresie produkcji takich lamp dostarczają pełne zestawy, które obejmują także słupy, fundamenty a także wszystkie inne elementy. Warto zaznaczyć, że lampa hybrydowa może być skonfigurowana zgodnie z życzeniem klienta. Co więcej, istnieje również sposobność sterowania lampą za pomocą pilota.

Polecamy: oświetlenie hybrydowe.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.