Folie grzewcze na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest zastosowanie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je stosować w bardzo wielu miejscach, przykładowo jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze wyróżniają się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie całość jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, nawet o ile nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to nadal możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to więc głównie oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest szczegółowo w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo proste. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci niewielkich drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii jedynie w kierunku podłogi, co powoduje że ogrzewanie tego typu jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a równocześnie ich trwałość to nawet kilkadziesiąt lat. Raz ułożone na przykład. pod panelami podłogowymi albo glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i w każdej chwili ciepłe stopy. Można je obsługiwać też w wielu innych konfiguracjach, przykładowo. jako ogrzewanie ścienne.

Dodatkowe informacje: folia na podczerwień.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.