Firmy faktoringowe

Czym zajmują się firmy faktoringowe? Świadczą one szczególny rodzaj usług, które kierowane są do firm i przedsiębiorstw. Usługi faktoringowe, podobnie jak usługi leasingowe pozwalają firmom na zachowanie płynności finansowej i na poprawę ich kondycji materialnej. Jest to możliwe dzięki temu, że faktoring gwarantuje firmom stałe wpływy, o ile bez wątpienia mają one klientów i realizują ich zamówienia.

Dowodem takich zamówień są faktury. Dokumenty, które potwierdzają wykonanie usługi czy sprzedaż produktu. Za ich pomocą firmy określają swój zarobek na danym produkcie czy usłudze. Taki dokument jest wystawiany po to, by w najlepszym czasie został uregulowany. O ile natomiast ma się wątpliwości co do tego, kiedy i czy w ogóle taka wpłata nastąpi, można zdecydować się na faktoring. Ten polega na tym, że spłacaniem faktur poszczególnych klientów zajmuje się firma faktoringowa. Ona reguluje ich zobowiązania, pomniejszając je o należny dla siebie procent. W ten sposób ten, kto wystawia fakturę, ma pewność jej zapłaty, a ten, kto ją spłaca, ma pewność prowizji. Bez wątpienia na tym sprawa się nie kończy, bo ten, kto świadczy usługi faktoringu, przekazuje spłaconą fakturę temu, na kogo została ona wystawiona i czeka na jej spłatę. Dopiero po spłaceniu faktury może liczyć on za zarobek w postaci różnicy między kwota zapłacona faktorantowi, a tym, co uzyska od jego klienta. W ten sposób firmy oferujące usługi faktoringu zarabiają, ale i ryzykują, bo zdarzają się takie sytuacje, kiedy faktury spłacane są z opóźnieniem lub z rozterkami.
Polecam: płynność finansowa.

One comment

  1. EwelinaZawi napisał(a):

    Wszystko fajnie. Dobry tekst.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.