Efektywność energetyczna – biały certyfikat

O ile pragniemy wprowadzić w swoim zakładzie produkcyjnym zmiany, które pozwolą nam przykładowo zaoszczędzić na zużyciu energii, to musimy bliżej zainteresować się tematem takim jak białe certyfikaty energetyczne. Takie certyfikaty wydawane są wyłącznie przez urząd regulacji energetyki. Aby uzyskać taki certyfikat powinno się wprowadzić inwestycją modernizacyjną, która poprawi te obszary działania naszego biznesu, które charakteryzują się nadwyżką zużycia energii elektrycznej.

Białe certyfikaty – na co zwrócić uwagę?
Na samym początku należy wyjaśnić, że świadectwo użyteczności energetycznej, zwane inaczej białym certyfikatem, to inwestycja dla przedsiębiorstwa, która zdecydowanie się opłaca. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że po zakończeniu modernizacji naszego biznesu możemy sprzedawać takie certyfikaty, a więc odzyskać przynajmniej część środków zastosowanych na modernizację. Nie jest zatem zaskoczeniem, że coraz więcej firm składa wnioski do urzędu regulacji energetyki, ażeby poprawić wydajność energetyczną swojej firmy, jak również zainwestować w rozwiązania, które może się zwrócić. Warto pamiętać jednak o tym, że aby pozyskać taki certyfikat, w pierwszej kolejności musi być przeprowadzony audyt funkcjonalności energetycznej, a na podstawie sporządzonego raportu muszą być zrealizowane dokładnie sprecyzowane prace modernizacyjne, związane przykładowo z wymianą oświetlenia czy również modernizacją linii technologicznych. Stąd też białe certyfikaty przyznawane są tym przedsiębiorcom, którzy wprowadzają w swoich firmach inwestycje modernizacyjne poprawiające wydajność energetyczną.

Źródło: białe certyfikaty.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.