Dlaczego warto mieć w domu parkiet?

 

Podłogi to bardzo ważny szczegół każdej osoby domu i mieszkania. Wchodząc do domu, podłoga jest pierwszym, co rzuca nam się w oczy. Jeżeli już jest ładna i należycie zrealizowana, to z powodzeniem ma możliwość znacznie poprawić wygląd naszego domu. Jeśli z kolei podłogi nie są zbyt dekoracyjne, to pomieszczenia na tym tracą. Parkiety drewniane mają kilka zalet, od dawien dawna uważane były za ten „lepszy” rodzaj podłogi.

Przede wszystkim pierwszą wielką zaletą parkietu jest fakt, że bardzo dobrze się on prezentuje. Fertig deska na podłodze, to synonim klasy i elegancji. Dzięki zastosowaniu drewnianych podłóg nasze pomieszczenia wyglądać znacznie korzystniej i widać, że ich wykończenie było drogie. Następną, równie istotną dobrą właściwością jest fakt, że fertig parkiet wytrzyma znacznie dłużej, niż inne rodzaje podłogi. W bardzo wielu sytuacjach producenci paneli podłogowych dają nas swoje panele 15 lat zapewnień. Z jednej strony jest to dużo, niemniej jednak z drugiej uwzględniając dobrej jakości drewno, to nie opłaca się nabywać paneli, znacznie całkiem dobrze jest zainwestować w parkiet. Cena parkietu co prawda jest znacznie wyższa, ale będzie on trwały przez 30, a wręcz przy dobrym użytkowaniu przez 50 lat! To pół wieku korzystania z podłogi, będą po niej chodzić nie tylko nasze dzieci, niemniej jednak i wnuki, a może prawnuki. Nabywając parkiet możemy go odnawiać, co wiele lat, cyklinować i lakierować, a on wciąż będzie wyglądał tak, jak w momencie, gdy był zakładany. Jeśli wybierzemy dobrej jakości drewno, podłoga przetrwa wszystko i będzie odporna na zniszczenia mechaniczne.

Zobacz również: fertig parkiet.

One comment

  1. Marcelina napisał(a):

    Ciekawie napisany tekst, który jest bardzo przydatny. Gratuluję pomysłu.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.