Czytam polecane mi książki

 

Coraz najczęściej widzimy, że szkolne biblioteki dosłownie świecą pustkami. Widać wyraźnie, że raczej nie są zbyt najczęściej odwiedzane, a ze stuprocentową pewnością nie tak w większości jak przykładowo pracownie komputerowe. Dlatego również w momencie, gdy będziemy chcieli spotkać gdzieś ogromną grupę dzieci, to do biblioteki lub księgarni dosłownie nie ma się co wybierać. Pomimo iż książki warte przeczytania wręcz piętrzą się tam, to dzieciaki te i tak nie są zainteresowane tym, by się do takiej biblioteki przejść. To ichniejszym zwyczajnie nie interesuje i wcale nie chcą.

Okropne jest to, że dzieci obecnie nie czytają, że coraz więcej czasu spędzają na grach komputerowych, które tak realnie nic dobrego nie są im w stanie dać. Aktualnie posiadamy takie czasy, że rodzice nie interesują się swoimi dziećmi ani tym, co się z nimi dzieje, a to wcale nie jest bardzo dobre i tak na pewno być nie powinno. Ciekawe książki tylko czekają na odkrycie i na to, by te dzieci się nimi zainteresowały. Tymczasem one nie preferują dosłownie o tym słyszeć. To bardo przykre. Książki, które warto przeczytać powinny być jakość mocniej promowane tak, ażeby te dzieciaki widziały, że de facto jest sens w tym, aby coś czytać. Tymczasem one nie wolą, bo żadna osoba ichniejszym tym nie zainteresował. Szkolne biblioteki świecą pustkami i tak będzie pewnie jeszcze przez długi czas, dopóki nie wdrożymy prawdziwego planu przebudowy naszego szkolnictwa , a ponadto zachęcenia dzieci do tego, dzięki czemu będą mogły się rozwijać i co sprawi, że będą miały po prostu większą edukację. Póki co natomiast ten stan rzeczy się pewnie nie zmieni.

Więcej: dobra książka.

One comment

  1. PorannaKawa napisał(a):

    Bardzo ciekawy tekst, warto go udostępniać.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.