Czym jest dejonizacja?

 

Proces usuwania z wody dodatnich i ujemnych ładunków elektrostatycznych może być przeprowadzony przy użyciu kilku różnych mechanizmów. Takimi najpopularniejszymi, są chociażby listwy jonizujące, które z dobrym skutkiem oczyszczają wodę wręcz w trudnych warunkach. Urządzenia takie mają użycie tam, gdzie dostęp jest utrudniony i idealnie spełniają własne zadanie.

Inną grupą urządzeń są pistolety. Pistolet antystatyczny to narzędzie, z pomocą którego możemy ręcznie zneutralizować zbędne ładunki elektrostatyczne. Przy tym można go jeszcze wykorzystać do usuwanie pyłu w powierzchni, na których przeprowadzane są procesy przemysłowe. Używa się również dmuchawy jonizujące, czyli duże urządzenia, które gwarantują ogromną wydajność i nadają się do usuwania większych ładunków tam, gdzie mniejsze narzędzia nie mogą sobie poradzić. Jeżeli już jednakże ładunki są niewielkie, to z powodzeniem wykorzystywanie znajduje głowica IML, a również listwy antystatyczne. Te ostatnie posiadają za zadanie ze znakomitym skutkiem usuwać elektrostatyczność na dowolnych długościach. Ich dodatkowymi zaletami są prostota w montażu i konserwacji, a również nieomalże bezobsługowe działanie. Narzędziami dopełniającymi są jednakże wykrywacze ładunków, za poradą których można zmierzyć ilość dodatnich i ujemnych jonów w wodzie. Wykrywacze takie wyróżniają się przede wszystkim niedługim nierzadko oczekiwania na wynik, dokładnością i wydajnością. Z powodzeniem są w stanie zastąpić wręcz bardzo nieproste pomiary, które trwałyby znacznie dłużej.

Więcej: dysza jonizująca.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.