Co zrobić, gdy popęd jest zbyt niski?

Popęd seksualny stanowi bardzo ważną część ludzkiego życia. Pojawia się u nas w trakcie rozwoju organizmu i utrzymywany jest przez cały okres dorosły, aż do późnego wieku. Istnieje kilka aspektów, które mają wpływ na to, jaki poziom libido utrzymywany jest w naszym ciele.

Za jego zmniejszenie mogą odpowiadać między innymi przemęczenie czy ciągły stres, priorytetowo kiedy wiele pracujemy, a nasz zawód wymaga od nas sporego poświęcenia – nie tylko pod względem fizycznym. W końcu spadek spowodowany może być także niezdrowym trybem życia, związanym z niewłaściwym odżywianiem albo brakiem aktywności sportowej, a też czynnikami naturalnymi, jak chociażby menopauza. Gdy stan ten utrzymuje się w dłuższej perspektywie, wymagana jest wizyta u lekarza, gdyż ma możliwość posiadać to podłoże hormonalne, a dosłownie być powiązane z chorobami psychicznymi. Obniżyć libido mogą także różnego rodzaju leki, a mówiąc dokładniej – powodowane przez nie skutki uboczne.

Kiedy popęd seksualny jest zbyt niski, można utworzyć wiele czynności, które pozwolą na jego zwiększenie. Głównie trzeba zdrowo się odżywiać i ograniczyć stres. Dobrym wyjściem jest także urozmaicenie swojego życia seksualnego. Żele intymne, masaże, erotyczne gadżety, a dosłownie seksowna bielizna mogą mieć zbawienny skutek. Dobrym rozwiązaniem okaże się także łatwy, zdrowy sen. Kiedy niedużo śpimy, jesteśmy zmęczeni, a to na serio wpływa na stan naszego organizmu. Podwyższyć libido można też farmakologicznie. Musi się to jednak odbywać z uwzględnieniem konsultacji lekarskiej.

One comment

  1. EwelinaZawi napisał(a):

    Gratuluję dobrego tekstu. Informacje, jakie tutaj znalazłem są użyteczne.

Dodaj komentarz

Blog z przydatnymi informacjami zapewnia to, czego internauci poszukują. Ciekawostki, artykuły oraz zdjęcia zdobią każdy blog. Blog internetowy z ciekawostkami to źródło danych i wielu ciekawostek. Niejedna osoba szuka dobrych i frapujących blogów z newsami. W internecie znajdzie je na pewno.